ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5588679
*
nr 558 8679
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 90
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 11:04:34
1
1.500 kr
13/12 11:39:11
1
2.100 kr
14/12 11:16:27
1
3.000 kr
14/12 22:08:16
2
2.700 kr
14/12 22:08:45
2
3.100 kr
15/12 12:03:43
1
4.000 kr
15/12 12:32:39
1
4.100 kr
15/12 15:15:19
2
3.900 kr
15/12 15:15:38
2
Vinnande bud
15/12 15:47:49
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 558 8679
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 90
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 11:04:34 | 1 | 1.500 kr |
13/12 11:39:11 | 1 | 2.100 kr |
14/12 11:16:27 | 1 | 3.000 kr |
14/12 22:08:16 | 2 | 2.700 kr |
14/12 22:08:45 | 2 | 3.100 kr |
15/12 12:03:43 | 1 | 4.000 kr |
15/12 12:32:39 | 1 | 4.100 kr |
15/12 15:15:19 | 2 | 3.900 kr |
15/12 15:15:38 | 2 | Vinnande bud |
15/12 15:47:49 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02